اطلاعات تماس

02166394490

بزرگراه فتح، مجتمع تجاری پارس غدیر، پلاک 15

info@atsfaal.com

7 اثر هنری معروف از جنس استیل

در این نوشته برای شما 7 اثر معروف از جنس استنلس استیل از سراسر جهان را انتخاب کرده ایم تا با هم با آنها آشنا شویم.

1.یونیسفر

یونیسفر (Unisphere) با ارتفاعی به اندازه یک ساختمان دوازده طبقه و ساخته شده از استیل استنلس است که در مرغزار فلاشینگ–کرونو پارک کویینز نیویورک قرار دارد و یکی از نمادهای منحصر به فرد این منطقه محسوب می‌شود. یونیسفر به عنوان نماد نمایشگاه جهانی نیویورک طی سال‌های ۱۹۶۵-۱۹۶۴ ساخته شده‌است که برای جشن آغاز عصر فضا و با موضوع “صلح از طریق درک” بر پا گردیده بود. امروزه یونیسفر نشان‌گر وابستگی متقابل جهانی و دستاوردهای انسان در جهت کوچک شدن جهان در عین رو به رشد بودن عالم شناخته می شود.

2. طاق دروازه طاق دروازه(Gateway Arch)  نام یک طاق قوسی معروف در آمریکا است که در پارک یادبود توسعه ملی جفرسون در میزوری واقع شده‌است. طاق دروازه با بلندی ۱۹۲ متر تقریباً دو برابر مجسمه آزادی، و بلندترین یادمان در آمریکا است. این طاق در اصل یادمانی از توسعه ی غرب می باشد.

3.یادواره نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا

یادواره نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا واقع در آرلینگتون برای پاسداشت خدمات مردان و زنان نیروی هوایی ایالات متحده در مجاورت گورستان ملی آرلینگتون و مشرف به پنتاگون ساخته شده است.

4. اتمیوم

اتمیوم (Atomium) بنای یادبودی است که برای اکسپو ۵۸ (نمایشگاه جهانی ۱۹۵۸ بروکسل) توسط آندره واترکین به ارتفاع ۱۰۲ متر و متشکل از ۹ گوی استیلی متصل به هم ساخته شده است. این بنا بر اساس ساختار بلور آهن و با مقیاسی ۱۶۵ میلیارد بار بزرگ‌تر از اندازه واقعی طراحی شده است.

5. دروازه ابر

دروازه ابر(Cloud Gate) مجسمه‌ای است که توسط هنرمند هندی تبار- متولد بریتانیا، آنیش کاپور ساخته شده و  هسته اصلی آن پلازا ای تی اند تی در پارک میلینیوم در محدوده لوپ کامیونیتی در شهر شیکاگو، ایالت ایلینوی واقع می‌باشد. این مجسمه به خاطر شکل آن «لوبیا» نیز خوانده‌ می‌شود. مجسمه از ۱۶۸ صفحه استیل تشکیل شده که اندازه آن ۳۳ در ۶۶ در ۴۲ فوت و وزن آن در حدود ۱۰۰ تن می‌باشد.

6. بنای یادبود سیبلیوس

بنای یادبوئد سیبلیوس Sibelius Monument) ( سازه ی استیلی است که توسط ایلا هیلتونن به یادبود آهنگساز معروف فنلاندی ژان سیبلیوس در هلسینکی فنلاند ساخته شده است.

7. مرد استیلی

مرد استیلی(Man of Steel) مجسمه ای به ارتفاع 32 متر واقع در شهر روترهام است و دروازه ای میان یورکشایر و شفیلد ایجاد می کند. این مجسمه در یادبود زنان و مردانی ساخته شده است که در صنعت استیل در شهر شفیلد( زادگاه هری بریلی) فعالیت داشته اند. این مجسمه نماد تولید و نوآوری در انگلستان به شمار می رود.

نویسنده

steelfaal

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *