اطلاعات تماس

02166394490

بزرگراه فتح، مجتمع تجاری پارس غدیر، پلاک 15

info@atsfaal.com

پل های فولادی شگفت آور در سراسر جهان

فولاد، عنصر اصلی تشکیل دهنده برخی از شگفت آورترین ترین پل ها در سراسر جهان است. بعضی از آنها  تا حدی تماشایی هستند که هوش از سر آدم می پراند. در اینجا 5 تا از شگفت انگیزترین پل های فولادی را در سراسر جهان  برای شما معرفی کرده ایم.

پل بندرگاه سیدنی سیدنی، استرالیا

پل بندرگاه سیدنی قطعاً یکی از شاخص ترین پل های دنیاست. این پل  با 53000تن فولاد، بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان است. علی رغم قدیمی بودن این پل به استحکام و مقاومت بالایش  مشهور است. یکی از نکات جالب اینکه ارتفاع پل در روزهای گرم تا 18 سانتی متر افزایش می یابد.

پل فورث خور فورث، اسکاتلند

پل راه آهن فورث در شرق اسکاتلند و در ۱۵ کیلومتری غرب شهر ادینبورگ واقع شده است. از این پل به‌عنوان نماد اسکاتلند یاد می‌شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. ساخت پل در سال ۱۸۸۲ میلادی آغاز و در ۱۸۹۰ میلادی افتتاح شد.

پل ایکیتسوکی – ناگازاکی ، ژاپن

پل ایکیتسوکی یک پل خرپایی پیوسته است که شهر ایکیتسوکی را به هیرادو در ناگازاکی ژاپن متصل می کند. این پل بسیار جدیدتر از دو پل قبلی است و  در سال 1991 به اتمام رسیده است. دهانه اصلی آن 400 متر (1300 فوت) است و از این رو طولانی ترین پل خرپای پیوسته در جهان به شمار می آید.

پل چائوتیانمن- شهر چونگکینگ، چین

چائوتیانمن پل قوسی است که روی رودخانه یانگ تسه در چونگ کینگ چین قرار دارد. این پل با طول 1.74کیلومتر طولانی ترین پل قوسی جهان است که شامل دو عرشه ، 10 خط ترافیک ، دو خط عابر پیاده و یک خط مترو است.

پل آکاشی کایکیو- کوبه، ژاپن پل آکاشی کایکیو یک شاهکار مهندسی مدرن با مقاوت در برابر زلزله است که تکمیل پروژه آن حدود ۱۰ سال ادامه داشت و طول آن به میزان قابل توجهی (۱٫۹۹ کیلومتر) گسترش یافت. پل آکاشی کایکیو شهر کوبه را به جزیره ایوادی، از طریق بزرگراهی که از میان تنگه آکاشی می‌گذرد، وصل می‌کند.

نویسنده

steelfaal

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *